Победи за Мексико и Коста Рика, САЩ с издънка при визитата на Тринидад и Тобаго

САЩ завърши 0:0 при гостуването си на Тринидад и Тобаго в среща от 2-ия кръг на третия етап от квалификациите за Мондиал 2018 в зона КОНКАКАФ. Двата отбора имат по 4 точки в група С, а пак там Гватемала записа първа победа, размазвайки Сейнт Винсънт с 4:0. Американците приеха точката като много важна от стратегическа точка и най-вече заради това, че трининдадците са основен техен противник.

Футболистите на селекционера Юрген Клинсман създадоха повече шансове за гол преди почивката, но едва ли могат да бъдат доволни от представянето си през втората част. Генерално, равенство като гост в квалификационна кампания е ОК. Очаквах труден мач, който да бъде реално и непредсказуем. И двата отбора имаха своите шансове за гол, но мисля нашите бяха по-добри, коментира Клинсман след срещата.

Още в 1-ата минута Джоуевин Джоунс можеше да открие за островитяните, а в 13-ата Кениуайн Джоунс можеше да вкара за гостите. Най-добрите възможности за янките дойдоха към края на първото полувреме и то след далечни удари- първо на Фабиан Джонсън, а след това и Джоузи Алдитор изстреля бомбено воле.

В група А Мексико постигна втора победа, надделявайки над Хондурас с 2:0 като гост. Хесус Корона откри резултата в 67-ата минута, а Юрген Дам удвои за гостите пет минути по-късно. В група В Коста Рика победи основния си съперник Панама с 2:1 като гост. Брайън Руис даде аванс на гостите в 65-ата минута, а четири по-късно Марко Уреня удвои. Панамците върнаха едно попадение в 71-ата минута чрез Луис Техада.