Малкин с два гола и две асистенции за победа на Питсбърг

Руската звезда на Питсбърг Евгени Малкин отбеляза два гола и направи две асистенции при победата на тима си над гостуващия Минесота с 4:3 в мач от редовния сезон в НХЛ.

Малкин отбеляза третия и четвъртия гол за Питсбърг в рамките на три минути в средата на втората част, а преди това асистира на Давид Перон и Бо Бенет за първите две попадения, които паднаха през първата третина.

За гостите от Минесота пътят към мрежата на Марк-Андре Флюри намериха Микаел Гранлунд, Джаред Спърджън и Мико Койву, като тримата бяха точни съответно през първата, втората и третата третина.

С победата Питсбърг се приближи максимално до едно от първите три места в дивизия Метрополитън. Отборът е вече само на точка от Ню Йорк Айлендърс, но има и мач по-малко.

Вратарят на Далас Анти Ниеми направи 25 спасявания, с което помогна на тима си да спечели с 3:1 като гост на Бъфало. Финландският страж допусна единственото попадение във вратата си в средата на третата част, когато Райън О'Райли се разписа при числено предимство за домакините.

Преди това тексасците бяха повели с 2:0 с голове на Валери Ничушкин още в 51-ата секунда на мача и на Джейсън Спеца в началото на последната част. Крайното 3:1 в срещата бе оформено от Тайлър Сегин, който се разписа на празна врата минута и половина преди края.

Победата бе 15-а за Далас от началото на сезона от 19 мача и с нея тимът се изравни на върха в НХЛ с тимовете на Ню Йорк Рейнджърс и Монреал, които също имат по 30 точки. "Рейджърите" и канадците обаче играят в Източната конференция, докато Далас води еднолично в Западната.

В най-резултатния мач от тази нощ Сан Хосе спечели като гост над Бостън с 5:4. Първите 20 минути на срещата приключиха при резултат 2:2, след като Джо Павелски даде аванс на гостите, Тайлър Рандел и Брад Маршан обърнаха резултата в полза на Бостън, а Йонас Донской изравни 2:2.

Лоу Ериксон даде нов аванс на Бостън в началото на втората част, но Сан Хосе отговори с 3 гола на Меркел Карлсон, Патрик Марлоу и Джо Торнтън.

В началото на третата част Патрис Бержерон намали на 4:5, но за повече Бостън нямаше сили.