Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

БГ Томис с първа загуба в Румъния (ВИДЕО)

Волейболният шампион на Румъния Томис (Констанца), който е воден от бившия селекционер на България Мартин Стоев, допусна първа загуба в местната Дивизия А1. Тимът на Стоев, в който има 4 български играчи - националите Боян Йорданов и Венцислав Рагин, разпределителят Константин Митев и посрещачът Методи Ананиев, отстъпи у дома на бронзовия медалист от миналия шампионат СКМ Универтатя (Крайова) с 1:3 (18:25, 29:31, 25:13, 22:25) в дербито на 4-ия кръг, играно снощи.

Гостите от Крайова започнаха отлично и контролираха напълно първия гейм, който взеха спокойно с 25:18. Волейболистите на Томис успяха да реагират във втората част. Въпреки равностойната игра, волейболистите на Крайова стигнаха до геймбол при 24:22. Момчетата на Мартин Стоев успяха да ги спасят, както и тези при 25:24 и 26:25, за да поведат с 27:26. За съжаление на домакините те изпуснаха и геймболите при 28:27 и 29:28 и в крайна сметка Крайова измъкнаха гейма след 31:29. В третия гейм имаше само един отбор на полето - този на Томис, който го спечели с разгромното 25:13. Това даде надежди на публиката в Констанца, че шампионите на Румъния могат да сътворят пълен обрат. Но не така мислеха играчите на Крайова, които сервираха отлично в четвъртата част и поведоха с 10:6 и 21:15, за да спечелят с 25:22 и 3:1.

Пореден много силен мач за Томис изигра Супер Бобо, който е и капитан на тима, като заби 24 точки, а Драгош Павел завърши с 21 точки (3 блока), но и това не помогна за успеха. Ананиев се отчете с 12 точки, а останалите двама българи в състава на румънския шампион - Венци Рагин и Коце Митев, приключиха съответно с 1 и 2 точки. За тима на Крайова Лаурентиу Лика и Николае Габриел Джонеа (8 блока!!!) реализираха съответно 15 и 14 точки.

"Не е лесно да се говори след така загуба. Всички съжаляваме за този резултат, но трябва да призная, че не заслужавахме да спечелим. Крайова беше по-добрия отбор и трябва да ги поздравя. Трябва да поемем отговорността за загубата и да продължим да работим", коментира Боян Йорданов.

Така Томис остана със 7 точки във временното класиране след 3 победи и 1 загуба. В следващия 5-и кръг момчетата на Мартин Стоев гостуват на Щиинца Експлорари (Бая Маре).

Снимки: telegrafonline.ro