Учиков и Алексиев на полуфинал за Купата на Лигата в Аржентина

Волейболните национали Николай Учиков и Тодор Алексиев заедно с техният UPCN (Сан Хуан) се класираха за полуфиналите на турнира за Купата на аржентинската лига.

Първо, шампионите на Аржентина биха категорично Гигантес дел Сур (Неукен) с 3:0 (25:22, 25:22, 25:21) в първия си мач от Група 1 на турнира. Ники Учиков изигра поредния си много силен мач за UPCN и стана най-полезен с 18 точки (1 блок и 63% ефективност в атака), а Петър Кръсманович добави 15 точки (3 блока и 86% ефективност в атака) за победата. Алексиев пък остана резерва и не влезе в игра. За тима на Гигантес Родриго Ашемахер завърши със скромните 8 точки.

След това UPCN отстъпиха драматично на съгражданите си от Орбас с 2:3 (25:21, 22:25, 25:23, 21:25, 13:15) в директен спор за първото място в групата. Българският диагонал изигра нов страхотен мач и бе над всички с 26 точки (54% ефективност в атака). В тази среща Тодор Алексиев започна като титуляр, но бе сменен в четвъртия гейм от Николас Ласо. Посрещачът се отчете с 12 точки (2 блока, 38% ефективност в атака, 78% позитивно и 33% перфектно посрещане), но и неговите усилия не бяха достатъчни за успеха. За символичните гости от Орбас аржентинският национал Хосе Луис Гонсалес реализира 21 точки (2 блока и 59% ефективност в атака) за победата.

Така волейболистите на UPCN завършиха с 4 точки след 1 победа и 1 загуба, а Орбас стана победител с 5 точки след 2 победи от 2 мача. Въпреки това, UPCN продължава напред като най-добър втори отбор в груповата фаза. Те ще се изправят на полуфиналите отново срещу тима на Орбас. Мачът е в неделя (16 ноември) от 02,00 часа българско време през нощта. В другата полуфинална среща един срещу друг ще играят победителите от Група 2 и 3 - гранда Персонал (Боливар) и Ломас Волей (Ломас де Самора).