Жаклин Златанова с 18 точки при загуба на Сарагоса

Отборът на Сарагоса с Жаклин Златанова в състава си загуби като гост на Кампус Промете с 68:77 (16:16, 20:18, 13:25, 19:18) точки в среща от осмия кръг на женското баскетболно първенство на Испания. Българката игра 32 минути като титуляр и се отличи с 18 точки, 3 борби, 1 aсистенция и 2 откраднати топки. Сарагоса е на седмо място в класирането с четири победи и четири загуби.

Орвиедо с Христина Иванова отстъпи като гост на Лука с 56:68 (8:16, 16:12, 18:26, 14:14) точки в среща от шестия кръг на италианското женско първенство. Иванова започна в стартовата петица и завърши с 6 точки, 3 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка за 28 минути. Овиедо е на осмо място в подреждането с 2 победи и 4 поражения.

Воденият от старши треньора Георги Младенов тим на Римини постигна победа като гост на Ливорно с 69:51 точки в седмия кръг на италианската Серия Б. Отборът има четири успеха и три загуби и заема шесто място във временното класиране.

Трьомсо, където играят Кирил Райков и Галин Михайлов, допусна първа загуба за сезона, след като отстъпи като домакин пред Конгсберг със 72:78 (14:19, 14:17, 22:23, 22:19) точки в двубой от шестия кръг на шампионата в Норвегия. Райков се отчете с 9 точки, 5 борби, 1 асистенция и 2 откраднати топки за 35:30 минути като титуляр. Михайлов пропусна двубоя. Трьомсо е на второ място в класирането с пет успеха и едно поражение.