Клаасен донесе равенство на Аякс срещу Фейенорд

Удар с рикошет на Дейви Клаасен през второто полувреме донесе равенството 1:1 на Аякс при гостуването на Фейенорд в голямото дерби на холандското първенство. Отборът от Ротердам, който отстрани Аякс за купата на страната преди две седмици, взе аванс в 38-ата минута, след като Свен ван Беек се разписа с удар отблизо след пас на опитния Дирк Кайт. Клаасен изравни в 59-ата минута с шут, който рикошира в защитника Терънс Конголо. След това равенство Аякс остава лидер в класирането с актив от 29 точки, докато Фейенорд падна до третото място с 26 точки.

Шампионът за 2015 година ПСВ Айндховен победи с 3:1 у дома срещу Утрехт и се изкачи до втората позиция в Ередивизи с 27 точки. Ектор Морено, Сантяго Ариас и Лук де Йонг бяха точни за домакините, а холандският национал Де Йонг пропусна дузпа след почивката. Барт Рамселар се разписа за Утрехт в началото на второто полувреме.