Благо и Рубин вече дишат по-спокойно (видео)

Кошмарният старт на сезона за Рубин вече е в миналото. Отборът на Благой Георгиев записа трета победа в последните си 4 мача и се отдалечи от зоната на изпадащите. Въпреки умората от двубоя с Ливърпул в Лига Европа, казанци надиграха гостуващия Криля Советов с 2:0 и вече са 10-и в таблицата. В същото време тимът от Самара регистрира четвърто поредно поражение и е на 12-о място.

Ветеранът Гьокдениз Карадениз отбеляза и двата гола в мача на стадион "Централний". Домакините по-добре се адаптираха към тежките условия и още преди почивката пропуснаха няколко изгодни положения пред вратата на дебютанта Гиорги Лория. В 38-ата минута центриране на Олег Кузмин стигна до Карадениз и турчинът откри резултата.

В началото на втората част Максим Канунников не можа да удвои аванса на Рубин, а Алексей Померко пропиля добра възможност да изравни. Точка на спора сложи Гьокдениз Карадениз в добавеното време, когато се оказа на точното място, след като Дмитрий Ятченко бе блокирал шут на Канунников.

Благо Георгиев игра цял мач за Рубин. В седващия кръг неговият отбор гостува на Амкар, а Криля Советов приема в Самара лидера ЦСКА (Москва).