Равенство между Дунав и Добруджа при 15-годишните

15-годишните футболисти на "Дунав" завършиха 2:2 с "Добруджа" в мач от 8-ия кръг на Елитната юношеска група - Североизточна зона за тази възраст. Двубоят се игра на терена с изкуствена настилка на клубната база на "драконите" в квартал "Здравец" в Русе.

Възпитаниците на Драгомир Григоров започнаха по-добре и логично откриха резултата с гол на Преслав Папарков.

След това те пропуснаха на няколко пъти да увеличат аванса си и да решат изхода от мача още през първата част. Вместо това обаче, гостите се възползваха от две грешки в русенската отбрана и стигнаха до обрат за 1:2.

В минутите до края все пак домакините бяха по-настоятелни и изравниха за 2:2 с попадение на Богданов.

С този резултат младите "дракони" запазват третата си позиция в Североизточната зона на Елитната юношеска група до 15 г. Пред тях са връстниците им от елитните "Лудогорец" Разград и "Черно море" Варна.

Дунав Русе: Енчев, П. Страшимиров, Богданов, Дочев, Атанасов, Маринов, Исмаилов, П. Папарков, П. Петков, Тодоров, Т. Костов /Вал.Иванов, Вик. Иванов, Обрешков, Силвиев