Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Нюкасъл измъкна ценна победа над Борнемут в мач на една врата (видео)

Отборът на Нюкасъл изкова изключително ценна победа с 1:0 при гостуването си на Борнемут на "Дийн Корт", която измъкна "свраките" над зоната на изпадащите от Висшата лига отбори. Единственото попадение в срещата бе дело на Айосе Перес в 27-ата минута. Тогава испанецът завърши добра котраатака на своя тим след пас на Жоржиньо Вайналдум. Попадението на гостите падна не и без помощта на стража на "черешките" Адам Федеричи, който не се намеси по най-добрия начин и топката премина под ръката му след удара на Айосе.

Домакините определено могат да съжаляват за това поражение, особено след като почти целия мач се изигра пред вратата на Роб Елиът. Още преди почивката Борнемут имаше смазващо превъзходство по отношение на владеенето на топката и ударите към двете врати. Това обаче не означаваше абсолютно нищо, след като Елиът спаси всички удари към своята врата, а Федеричи трябваше да вади топката от мрежата си при единствения удар в нейните очертания.

През втората част Борнемут продължи да играе значително по-активно, но така и не успя да намери път към вратата на съперника. Нюкасъл умело удържа своята крехка преднина, като дори Фабрисио Колочини можеше да подпечата окончателно победата с глава в 83-ата минута.

Все пак "свраките" запазиха своя аванс и така се добраха до втора победа от началото на сезона, с която се изкачиха до 16-ата позиция. Борнемут пък регистрира четвърто поредно поражение и общо осем от 12 кръга, с което се свлече до 18-ото място с 8 точки.