Томова се класира на финала на сингъл в Гърция, но отпадна на двойки

Националката на България за "Фед Къп" Виктория Томова се класира за финала на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в гръцкия град Ираклион с награден фонд 10 хиляди долара. Поставената под номер 2 Томова победи участващата с "уайлд кард" Сара Чакаревич (Франция) с 6:1, 7:6(6) за 1:32 час. Българката взе първите пет гейма в мача. Във втората част тя направи пробив за 5:4, но в следващия гейм загуби подаването си. След това се стигна до тайбрек, в който Томова спечели с 8:6 точки.

Така българката си осигури 8 точки за световната ранглиста и 980 долара, а в спора за титлата утре тя ще срещне шестата в схемата Марго Йеролимо (Франция). Томова ще търси седма титла в кариерата си от турнирите на ITF и първа за годината. На финала на двойки Томова и Карин Кенел (Швейцария), които са номер 1 в схемата, загубиха от Елени Христофи (Гърция) и Влада Екшибарова (Узбекистан) с 6:4, 3:6, 1-10 за 73 минути. Така българката не успя да завоюва 11-а титла в кариерата си на двойки от турнирите на ITF.