Фенербахче победи като гост Звезда

Турският тим Фенербахче победи като гост Цървена звезда (Сърбия) със 74:60 (25:19, 20:12, 14:11, 15:18) точки в среща от четвъртия кръг в група "А" на Евролигата по баскетбол за мъже. Двубоят се игра пред 16200 зрители в Белград. Възпитаниците на Желко Обрадович започнаха двубоя със серия от 13:0 и до края поддържаха убедителна преднина. За турския тим това е трета победа в групата, но първа като гост за сезона. Отборът се изравни по точки с руския Химки на върха в класирането. Двата състава имат по 7 точки. Цървена звезда е на последно място с 5 точки.

Центърът Перо Антич беше най-полезен за Фенербахче с 14 точки и 7 борби. Екпе Удо добави 12 точки. За Цървена звезда с 13 точки и 7 борби завърши Владимир Шимац. Шампионът на Полша Зельона гора постигна първа победа в Евролигата, след като се наложи над гостуващия Панатинайкос (Гърция) със 71:68 (19:15, 21:18, 17:16, 14:19) точки в мач от група "С". Матеуш Понитка беше най-полезен за Зельона гора с 13 точки и 10 борби. Деян Боровняк добави 12 точки и 7 борби. Джеймс Фелдейн завърши с 15 точки за Панатинайкос, а Саша Павлович се отличи с 11 точки и 6 борби.

Панатинайкос допусна трета загуба в групата и е на последно място в класирането. В група "Д" Уникаха (Испания) записа четвърти пореден успех, след като победи гостуващия Динамо Сасари (Италия) с 80:62 (20:16, 16:21, 24:7, 20:18) точки. Испанците са лидери в групата заедно с тима на ЦСКА Москва (Русия), който също е с четири поредни победи. За победителите се отличиха Ричард Хендрикс с 19 точки и Уил Томас с 14 точки. За Сасари Маркес Хейнс реализира 18 точки, а Рок Стипчевич вкара 12 точки.