Сент Етиен с важна стъпка към плейофите (видео)

Френският Сент Етиен направи важна крачка към участие в плейофната фаза на Лига Европа, след като надигра с 3:0 украинския Днипро у дома в двубоя от четвъртия кръг в група  G. Първият гол падна в 38-ата минута, когато Кевин Моне-Паке беше изведен зад защитата на Днипро след двойно подаване с Берич и не сгреши. В края на полувремето гол на Днипро беше отменен заради нарушение в атака на Селезньов. В 52-ата и словенецът Берич се записа сред голмайсторите. Всичко свърши 14 минути по-късно, когато Ромен Амума направи резултата класически. Докрая преобладаваше групата игра, но до нови голове не се стигна.

В другия мач от групата Лацио победи Розенборг като гост с 2:0 и събра 10 точки на върха. Сент Етиен вече еднолично е втори със 7, а Днипро остана на третото място с 4. На дъното е Розенборг с 1.

За Сент Етиен двубоят беше генерална репетиция преди неделното дерби от Лига 1 с Лион.

СЕНТ ЕТИЕН - ДНИПРО 3:0
1:0 - Моне-Паке (38)
2:0 - Берич (52)
3:0 - Амума (66)