Фиорентина надигна глава (видео)

Отборът на Фиорентина спечели с 2:0 при гостуването си на Лех (Познан) в Лига Европа. Лидерите в италианския шампионат спечелиха мача без да се напрягат много. В края на първото полувреме Йосип Иличич от фаул вкара красив гол за 1:0, а словенският национал отново бе точен в 82-ата минута, с което закова трите точки в графата на клуб си. С победата в Полша "Ла Виола" се отлепя от дъното в своята група и вече има актив от 6 точки. По този начин тимът на Пауло Соуса е вече на втора позиция. В следващия кръг от надпреварата обаче италианците гостуват на лидера в подреждането Базел.

Лех - Фиорентина 0:2