"Старата госпожа" не се даде на "жребците" (ВИДЕО И ГАЛЕРИЯ)

Финалистът в последното издание на Шампионската лига Ювентус сдаде лидерската позиция в предварителна група D след равенство 1:1 като гост на Борусия в Мьонхенгладбах. В другия мач от групата Манчестър Сити надви като гост Севиля с 3:1 и излезе начело с 9 точки. Юве има 8, а Севиля е с 3. Германският тим прибави само една към актива си и вече има две.

В състава на Масимилиано Алегри се завърна след сърдечна операция Щефан Лихтщайнер, който именно се превърна в герой за своя тим, вкарвайки изравнителното попадение. "Старата госпожа" доигра мача срещу "жребците" с човек по-малко, след като Ернанес беше пресилено изгонен в началото на втората част.

Двубоят започна с много активна игра на домакините, които се нуждаеха от позитивен резултат, за да запазят шансове да продължат в надпреварата. Удар на Махмуд Дахуд след около четвърт час игра срещна сглобката на вратата зад стража Джанлуиджи Буфон, като само късметът спаси италианският шампион от попадение.

В 19-ата минута домакините успяха да открият резултата, след като се възползваха от грешка на Джорджо Киелини в защита. Той не успя да изчисти добре едно центриране, отклони топката в краката на играч на Борусия, който бързо я насочи към Фабиан Джонсън. Американският национал не сгреши от близка дистанция и опъна мрежата зад Буфон. Обсадата на вратата на Юве продължи. Траоре пробва късмета си, но Буфон отрази изстреляната в горния му десен ъгъл топка.

Ювентус стигна до най-добрата си възможност след около половин час игра, когато Джорджо Киелини не успя да изравни с удар с глава след изпълнение на ъглов удар. Патрис Евра също пробва удара си с глава, но този път топката беше спряна след добра намеса на стража Ян Зомер.
Натискът на Ювентус даде резултат едва в края на полувремето, когато защитникът Щефан Лихтщайнер изравни с ефектен гол от воле след подаване от Пол Погба.

В началото на втората част Ювентус понесе тежък удар, след като Ернанес беше изгонен с директен червен картон за нарушение в центъра на терена при едно единоборство, в което влезе малко по-остро. С човек по-малко на терена Ювентус се прибра и позволи на германците да заиграят по-активно. На няколко пъти с решителни намеси Буфон спаси вратата си от попадение. В 88-ата минута отново гредата се оказа последна преграда пред топката да влезе във вратата на Ювентус след удар на Азар от недалечна дистанция.