Нефтохимик удари Локо (ГО) като гост

Нефтохимик надделя при гостуването си на Локомотив (Горна Оряховица) с 3:1. Срещата от XIII кръг на Б футболна група, донесе на „шейховете“ нови 3 точки към актива им и вече са със 17.

Гостите поведоха в 36-та минута, след точно попадение на Димитър Георгиев. Резултатът 1:0 се запази до почивката.

В началото на второто полувреме домакините успяха да изравняват след центриране от корнер и удар с глава, но "зелено-белите" поведоха отново в 55-та минута. След перфектно центриране на Живко Хаджиев, Борислав Борисов се разписа за 2:1. Решителният гол бе дело на Симеон Баев в 77-ма минута.

Само преди дни тимът на Локомотив успя да изхвърли Лудогорец от турнира за Купата на България. Тази респектираща победата обаче не повлия на "шейховете", които демонстрира перфектна игра на терена.

„Много съм доволен от победата, но най-вече от играта. Играхме безупречно и съвсем заслужено победихме. Трябва да продължим в същия дух. Локомотив (ГО) е много стойностен отбор, бих казал един от най-стойностните в Б група“, но ние бяхме по-добри“ – коментира старши-треньорът Диян Петков.