Домакински победи за Монреал и Анахайм

Томас Флайшман вкара два гола и подаде за трети при разгромната победа на Монреал с 5:1 над Уинипег в мач от неделната програма на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Пол Байрън, Давид Дешарне и Ларс Елер също вкараха по една шайба за Канадците, които оглавяват генералното класиране в лигата с 22 точки, спечелени при 11 победи и две поражения.

Освен всичко това привържениците на Монреал могат да бъдат изключително доволни от перфектната домакинска серия от пет успеха. Майк Кондън спря 18 удара на вратата си, за да бъде това факт. Крис Торбърн вкара единствения гол за Уинипег 6:03 минути преди края, с което провали опитите на Кондън за шътаут.

Крис Стюърт вкара гол и подаде за други два, а Фредерик Андерсен спря 40 шайби на вратата на Анахайм за победата с 4:2 над Нешвил. Рикард Ракел, Сами Ватанен и Андрю Колиано също се разписаха за Патоците, които бяха загубили последните си пет мача.

Сам Райнарт вкара 6:16 минути преди сирената за победа на Бъфало с 2:1 над Ню Йорк Айлъндърс в друг мач от неделната програма. Мат Молсън също се разписа, а Линус Улмарк спаси 29 удара.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:
Колорадо - Сан Хосе 3:4
Каролина - Тампа Бей 3:4
Монреал - Уинипег 5:1
Анахайм - Нешвил 4:2
НЙ Айлъндърс - Бъфало 1:2