Везенков и Барса отново мачкат в Испания

Отборът на Барселона, където играе българаския национал Александър Везенков, записа нова победа в испанското първенство, след като днес се наложи при домакинството си на Гипускоа с 97:61 и след IV кръг е лидер във временното класиране на Liga ACB с четири успеха и нито едно поражение.

Везенков се включи в срещата от резервната скамейка, като престоя на терена общо 15 минути и се отличи с 6 точки, 2 борби и 1 открадната топка, като демонстрира добър мерник от зоната за три точки – 2/3.

Джъстин Доелман бе най-резултатен за каталунците с 19 точки, а Томаш Саторански и Алекс Абрин добавиха съответно по 11 и 10 точки.

През първото полувреме баскетболистите на Барселона определено подцениха последния във временното класиране на Liga ACB тим на Гипускоа, а това даде възможност на гостите да се задържат близо до съперника си. Все пак, през втората част каталунците реализираха серия от 6:0, след която се оттеглиха на почивката с преднина от 40:36.

След почивката, Везенков и компания подобриха значително преставянето си и убиха напълно интригата в този двубой още през третата част, след като се откъснаха напред с 20 точки - 72:52, а в заключителните десет минути разликата продължи да се покачва и достигна до 36 точки, за крайното 97:61.