Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

България се нареди на 20-о място в класирането по медали на световното по лека атлетика за спортисти с увреждания

България се нареди на 20-о място в класирането по медали на завършилото снощи Световното първенство по лека атлетика за спортисти с увреждания в Доха (Катар). Националите заслужиха три златни, един сребърен и три бронзови отличия.

Общо девет българи, шест мъже и три жени, се включиха в състезанията. Стела Енева взе злато на гюле и сребро на диск в категория F57, Мустафа Юсеинов стана шампион на копие в категория F55, а Ружди Ружди триумфира в гюле с категория F55. Бронзови медали на гюле в категория F55 и на копие в категория F56 заслужи Даниела Тодорова, а трети на диск в категория F42 завърши Дечко Овчаров.

Представителите на Китай, които бяха с най-многобройната група от 79 спортисти, завършиха на първо място в класирането по медали с 41 златни, 26 сребърни и 18 бронзови. Атлетите на Русия останаха втори с 24 златни, 21 сребърни и 24 бронзови, а състезателите от САЩ са трети с 13 златни, 16 сребърни и 10 бронзови. Общо 1230 лекоатлети с увреждания, 803 мъже и 427 жени, се състезаваха в 212 дисциплини на шампионата.