Лос Анджелис със седма поредна победа в НХЛ

Лос Анджелис се наложи драматично над гостуващия Нешвил с 4:3 и записа седма поредна победа в Националната хокейна лига. Джеф Картър вкара 18 секунди преди края на продължението, а домакините оглавиха класирането в Тихоокеанската дивизия с 14 точки. Тайлър Тофоли се разписа два пъти за успеха в редовното време, Анди Андреоф също вкара, Джейк Мюзин се отличи с две асистенции, а вратарят Джонатан Куик завърши с 31 спасявания.
За гостите вкараха Джеймс Нийл, Шей Уебър и Райън Елис, а Филип Форсберг даде две асистенции.

Марк-Андре Флюри записа 40-и шътаут в кариерата си при успеха на Питсбърг с 4:0 в залата на Торонто. Флюри спаси всичките 21 удара към вратата си, а гостите регистрираха седма победа в последните си осем мача. Крис Кюниц, Ерик Фер, Мат Калън и Патрик Хорнквист разочароваха 198197 зрители по трибуните. Канадците все още нямат победа като домакини в четири мача от началото на сезона под ръководството на новия си наставник Майк Бабкок и са на дъното в Източната конференция с 4 точки и само една победа в десет срещи от кампанията.

Михаел Фролик се отличи с хеттрик и помогна на Калгари да прекъсне серия от четири поредни загуби след 5:4 в залата на Едмънтън. Двубоят вървеше към продължения, когато Фролик се разписа за трети път 8,7 секунди преди края. Томаш Татар, Густав Никвист и Дани Де Кайзер се отличиха с по гол и асистенция за Детройт, който спечели срещу домакина Отава с 5:3. Йонатан Ериксон и Дилън също вкараха Ларкин, а вратарят Петр Мразек спаси 31 удара за гостите, които взеха реванш за загубата си с 1:3 от канадския съперник в петък в "Джо Луис Арина".

Звездата на Детройт Хенрик Зетеберг записа асистенция номер 500 в кариерата си през първия период, а след това регистрира 800-ата си точка в лигата при втората си асистенция във втората част. Дейвид Бейкс реализира втория си гол в мача 34 секунди преди края на продължението и донесе успеха на Сейнт Луис с 3:2 над гостуващия Минесота. Домакините взеха трета поредна победа и със 17 точки се доближиха на точка от лидера на Запад Далас.

Бостън остана без поражение като гост от началото на сезона, след като се справи с 3:1 с Тампа Бей, за да запише четвърта поредна победа в лигата. Ню Джърси спечели дербито срещу Ню Йорк Айлендърс с 3:2 след дузпи, след като Майк Камарели и Якоб Йозефсон се разписаха при наказателните удари.

Джон Муур и Боби Фарнъм се разписаха за първи път през сезона в редовното време, а вратарят Кори Снайдър блокира 24 удара за Ню Джърси, който през миналия сезон загуби и четирите си срещи Айлендърс. Алекс Овечкин се отличи с две асистенции, а Евгени Кузнецов се разписа 1:16 минута преди края на продължението, за да донесе победата на Вашингтон над домакина Флорида с 2:1.