Сава Тодоров най-бърз в 49-ото издание на лекоатлетическия крос "Диана"

Сава Тодоров спечели най-стария лекоатлетически крос в България "Диана". Тодоров беше най-бърз по 4-километровото трасе в 49-ото издание на надпреварата по алеите на градския парк в Ямбол. Той изпревари Стоян Тевкелев и Владимир Клявков. При жените по дистанцията от 3 километра триумфира Моника Георгиева пред Добрина Шаламанова и Маринела Минева.

В състезанието участваха атлети от Ямбол, Варна, Пловдив, Русе, Шумен, Добрич, Пирдоп, Нова Загора, Трявна, Карнобат, Горна Оряховица, Поморие. Наградите на победителите връчиха спортният директор в БФЛА Диян Драшков, членове на УС на организатора КЛА "Тунджа" и треньори. В памет на мс Ангел Ангелов беше дадена награда и за най-добре представил се състезател от Ямбол. Съпругата на именития ямболски лекоатлет Ненка Ангелова, дългогодишен треньор по лека атлетика, връчи отличието на Росица Канева, класирала се на първо място при момичета под 16 години.