Ман Сити се разтрепери, но удържа върха с помощта на дузпа (видео)

Манчестър Сити запази първото си място във временното класиране след драматична победа с 2:1 над Норич на "Етихад Стейдиъм". Успехът на "гражданите" дойде много трудно, благодарение на дузпа в 87-ата минута. В тази ситуация "канарчетата" останаха и с десет човека заради игра с ръка на Ръсел Мартин. Точен от бялата точка бе Туре Яя. В добавеното време и Джо Харт се намеси решаващо, след като спаси опасен удар на Олсон и запази преднината на своите.

Преди това Николас Отаменди бе извел Сити напред в 67-ата минута, когато засече с глава центриране на Де Бройне от корнер. В 83-ата минута Камерън Джероум изравни след груба грешка на Харт. Стражът изпусна топката след едно безобидно центриране на Брейди. Тогава дойде "намесата" на Мартин, който буквално плонжира и изби с ръка удар на Стърлинг след грешка на Джон Ръди. Вратарската намеса на бранителя нямаш как да не доведе до червен картон и 11-метров наказателен удар, от който дойде и победният гол за Сити.

В седмата минута на добавеното време домакините получиха правото да изпълнят втора дузпа заради нарушение на Брейди срещу Рахим Стърлинг, който се появи като резерва. Александър Коларов обаче пропусна от бялата точка. Сърбинът изпълни, тъй като Туре Яя вече бе заменен.

Иначе гостите действаха доста организирано в защитата и в големи периоди от мача вицешампионите не успяваха да намерят път през сгъстената отбрана. Бони пропусна две добри възможности през първото полувреме, а веднъж и Туре Яя затрудни Ръди от пряк свободен удар. Мат Джарвис пък пропиля най-добрата възможност за "канарчетата" преди почивката.

В крайна сметка селекцията на Мануел Пелегрини взе трите точки и остана на върха с 25 - колкото има и Арсенал. Норич е на 16-о място с 9 пункта.