"Сушата" на Ман Юнайтед продължи и в Лондон (видео)

Тимът на Манчестър Юнайтед завъртя трето поредно 0:0 във всички турнири и второ във Висшата лига, след като не успя да отбележи, но и не допусна гол при визитата си на Кристъл Палас на "Селхърст Парк". Възпитаниците на Луис ван Гаал могат дори да са доволни от точката, която прибавиха в своя актив, след като домакините бяха по-активният отбор на терена и създадоха по-чистите положения пред една от двете врати. Домакините имаха отлична възможност да постигнат първата си победа над Манчестър Юнайтед изобщо в историята на Висшата лига, но Давид де Хеа и гредите спасиха "червените дяволи" от поражение.

Домакините стартираха отлично двубоя и след неточни удари на Уилфред Заха и Дуайт Гейл, в 10-ата минута Яник Боласие пропусна най-чистото положение да открие резултата. Африканецът стреля опасно по диагонала, но Давид де Хеа успя да отклони минимално топката и тя срещна горната греда зад него. Само секунди по-късно Крис Смолинг можеше да си забие автогол, но рикошетът в тялото на неговия съотборник Дейли Блинд прати топката в корнер.

Постепенно гостите изнесоха играта в по-предни позиции и започнаха на свой ред да създават положения за гол пред вратата на Уейн Хенеси. Стражът на Кристъл Палас първо трябваше да се разтегне максимално, за да закове пред голлинията удар на Уейн Рууни от фаул, а след това показа добро виждане на играта, като излезе да пресече пас на Антони Марсиал към Рууни, който в противен случай щеше да се озове сам срещу него.

След почивката играта не предлагаше много опасни положения пред двамата вратари. В 72-ата минута домакините бяха много близо до откриване на резултата. Йоан Кабай бе оставен непокрит в непосредствена близост до вратата след центриране от дясното крило, но ударът му премина на сантиметри от дясната греда зад Давид де Хеа. Тази ситуация сякаш отпуши нападението на домакините, но не и точността на нападателите в тима на Алън Пардю. Скот Дан стреля на сантиметри от гредата с глава след изпълнение на корнер в 74-ата минута, а по-малко от минута по-късно Дуайт Гейл от много чиста ситуация стреля във вратаря.

Така двата отбора разделиха по една точка от срещата, което остави Манчестър Юнайтед на четвъртото място в класирането на Висшата лига с 21 точки, на четири от върха, където се намира градският съперник Манчестър Сити. Кристъл Палас пък е на осмо място с 16 точки в своя актив.