Олимпиакос измъкна победата в Милано (видео)

Отборът на Олимпиакос постигна победа в III кръг от група „В” на Евролигата, след като се наложи при гостуването си на ЕА7 Емпорио Армани (Милано) със 71:66. След този успех гръцкия гранд вече има на сметката два успеха и едно поражение, докато италианците са с една победа и две загуби.

Патрик Йънг вкара 18 точки за успеха на „червено-белите”, Гиоргиос Принтезис и Василис Спанулис добавиха съответно по 16 и 14 точки.

Алесандро Джентиле бе над всички в този двубой и отбеляза 24 точки за тима от Милано, докато Крунослав Симон завърши с 11 точки.

Домакините се представиха на високо ниво през първата четвърт и благодарение на Джентиле, Мачван и Лафайет, ЕА7 поведе с минимална разлика – 23:20. В началото на вторите десет минути Олимпиакос пое инициативата и стигна до пълен обрат – 34:27 след отлични изяви Ложешки и Хънтър, след което домакините стигнаха до равенството – 37:37, но в самия край на полувремето отново Хънтър се разписа за 39:37 в полза на южните ни съседи.

Гърците успяха да задържат преднината си през повечето време от третата четвърт, но в заключителните секунди Симон отбеляза тройка и върна италианския гранд на лидерска позиция – 54:52.

В заключителните десет минути баскетболистите на Олимпиакос демонстрираха здрави нерви и след серия от 10:0 гостите отново излязоха напред, като този път успяха да задържат предимството си до последния съдийски сигнал и да се поздравят с крайния успех – 71:66.