Наказаха сурово виновника за тежкия фал в Мьонхенгладбах

Полузащитникът на Шалке 04 Йоханес Гайс отнесе цели пет мача наказание и 15 000 евро глоба за червения си картон от мача с Борусия (Мьонхенгладбах) в неделя. Бившият съотборник на Тодор Неделев беше изгонен за много грубо нарушение срещу Андре Хаан в 75-ата минута. В резултат на опасното влизане крилото на Борусия е с разкъсан мускул и ще се подложи на операция, след което ще се възстановява в продължение на няколко месеца. И самият Гайс, и Шалке приеха санкцията и няма да обжалват.

Още след мача футболистът на "кралскосините" се извини и заяви, че е действал без умисъл.

Изгонването на Гайс се оказа решаващо, защото само няколко минути след това домакините от Мьонхенгладбах реализирах третия си гол за крайното 3:1.

Наказанието важи и за срещите от турнира за Купата на Германия, където в сряда двата тима се изправят един срещу друг в мач от втория кръг.