Перфектна игра и български успех на SOFIA INTERNATIONAL OPEN по боулинг

Перфектна игра и  български успех на SOFIA INTERNATIONAL OPEN по боулинг

Във втория ден  на турнира с първата перфектна игра от максималните 300 точки може да се похвали Ромео Гагеною от Румъния, който запази лидерството си в общото класирането. С най-добра серия за деня и победител стана Адонис Бекас - представител на БК (Боулинг клуб) Мега, България. Той направи серия от 230.2 точки от 6 игри и се намира на 3-о място в подреждането  при мъжете. За момента първа при жените е представителката на Румъния - Джанина Думитреску с изненадващите за играч в Б групата 228.2 точки среден резултат.

Участниците  се борят  за награден фонд от 55 000 евро. Той ще бъде разпределен между 56 финалисти от А група, 18 в Б група и много допълнителни награди като: състезателят с най-висок резултат от деня ще вземе 100 евро, спортсмен на турнира , най-висока игра и др. Победителят ще си тръгне с чек за 7 000 евро. През последните години турнирът се утвърди като втори по награден фонд в цяла Европа.

SOFIA INTERNATIONAL OPEN продължава до 1 ноември като най-сериозните топ играчи ще се включат в предстоящия уикенд . Регистрираните състезатели са от 31 държави сред които участници от Швеция, Финландия, Норвегия, Холандия, Дания, Великобритания, Ирландия, Германия, Испания, Италия и други. От България участие ще вземат 47 играчи.

Участие в тазгодишното издание ще направи Браян Вос -  член на PBA /Profesional bowling association /, почетен член на Hall of fame както и редица играчи , които са водачи в  Европейската ранглиста при мъжете и жените.

Шампионатът се провежда в Joy Station, Студентски град, а турнира има и собствена страница във Facebook, както и собствен  сайт:www.sofiainternationalopen.com/, на който ще могат да се гледат събитията в реално време.