Карачанаков и вратарски грешки повалиха Берое, заралии с първа загуба у дома (видео)

Славия сложи край на серията си от лоши резултати и победи с 2:1 Берое в последен мач от 13-ия кръг на "А" група. Антон Карачанаков беше големият герой за "белите". Бившият халф на ЦСКА отбеляза и двата гола за тима на Иван Колев, който отново показа, че играе по-сполучливо на чужд терен. За Берое се разписа Атанас Зехиров малко преди края, но красивото му попадение не помогна на старозагорци да избегнат първа домакинска загуба от началото на сезона.

Поражението е общо трето за Берое в последните 4 мача. По този начин отборът на Петър Хубчев пропусна отлична възможност да се доближи само на 2 точки от лидера Левски. Славия пък взе първа победа от средата на септември и вече е на 5-а позиция с 19 точки. Четири от петте успеха на най-стария столичен клуб са като гост.

остите от София откриха резултата още в 9-ата минута след груба грешка на Благой Макенджиев. Стражът на заралии излезе да пресече една топка извън наказателното си поле, но сгреши при паса към свой съотборник и подаде към Антон Карачанаков. Нападателят на белите стреля без забавяне от 35 метра и вкара в празната врата.

В 19-ата минута Славия като по чудо не вкара втори гол. Мансе изведе Емил Мартинов очи в очи с Макенджиев леко по диагонал, халфът прехвърли стража на заралии, но малко не му достигна да уцели вратата.

В 27-ата минута и футболистите на Петър Хубчев опитаха да застрашат вратата на гостите, но шут на Божилов от далечна дистанция попадна в ръцете на Марио Кирев.

Само 120 секунди по-късно Славия създаде нова чиста голова възможност. Ивайло Димитров получи пас на лявото крило и центрира към Карачанаков, който свали топката към Карабельов, 10-ката на белите шутира от 8-9 метра, но в ръцете на Макенджиев. Минута по-късно и Мансе бе близо до попадение, но Зехиров се хвърли самоотвержено на шпагат и предотврати поредната опасност пред вратата на Берое.

Втората част отново не започна с натиск на Берое. Заралии застрашиха по-сериозно противниковата врата чак в 57-ата минута, когато Делев стреля от фаул, но Кирев улови. Стражът на белите се намеси добре и в 73-ата минута, когато спаси изстрел с глава на Иво Иванов.

В последните минути заралии се хвърлиха с всички сили напред, но ентусиазмът им беше пресечен от нова грешка на Макенджиев. Стражът на домакините подари топката на Карачанаков, който хладнокръвно отбеляза втория си гол в мача. "Белите" обаче трябваше да треперят за победата, защото в 89-ата минута Атанас Зехиров върна едно попадение. Десният бек на Берое получи топката след късо изпълнен корнер и с много прецизен изстрел матира Кирев.

В добавеното време хаотичният натиск на Берое не доведе до нов гол и Славия се поздрави със заслужени три точки.