Ари остави Благо и Рубин в зоната на здрача (видео)

С два гола на бразилеца Ари Краснодар надви гостуващия Рубин с 2:1 и се изкачи на 8-о място в класирането на Премиер лигата. Благой Георгиев игра цял мач за казанци, а в началото на второто полувреме негов силен изстрел затрудни стража на домакините Андрей Дикан. Поражението остави Рубин на 13-а позиция с едва 10 точки.

През седмицата и двата тима имаха тежки гостувания в Лига Европа, завършили с равенства. Краснодар не се даде на ПАОК в Солун, а Рубин геройски издържа без да допусне второ попадение срещу Ливърпул, след като цял час игра с човек по-малко.

Домакините започнаха с трима нападатели в лицето на Ари, Фьодор Смолов и Вандерсон. Бившият халф на Левски Жоао Жоазиньо този път остана на резервната скамейка. "Биковете" откриха резултата в 16-ата минута, когато Одил Ахмедов центрира отдясно и Ари стреля с глава. Топката срещна напречната греда, след което тупна зад голлинията.

Рубин се върна в мача мигновено - Канунников овладя топката след пас на Гьокдениз Карадениз, финтира вратаря Сергей Рижиков и от малък ъгъл изравни. Краснодар отново взе инициативата и в 24-ата минута Ари отбеляза втория си гол в мача. Бразилецът беше на точното място след центриране на Смолов и отблизо вкара за 2:1.

В началото на втората част силен изстрел на Благо Георгиев затрудни Андрей Дикан, но той се справи. Стражът на домакините трябваше да се намесва решително още веднъж, този път след удар на Карадениз. В останалите минути най-чистото положение се откри пред Ари, но Рижиков спаси и попречи на бразилеца да оформи хеттрика си. В последните секунди Рубин остана с човек по-малко, след като резервата Рикардо Лаборде беше изгонен за два жълти картона.