Монреал влeзе в историята

Монреал победи Торонто с 5:3 в канадското дерби и стана първият отбор в историята на НХЛ, стартирал сезона с девет поредни победи, спечелени в редовното време. С основен принос за успеха бе вратарят на Монреал Кери Прайс, който спаси 49 удара. Пи Кей Субан и Макс Пачорети се отличиха с по гол и асистенция за канадците.

Носителят на купа "Стенли" Чикаго се наложи трудно над Тампа Бей с 1:0 след продължение. Джонатан Тейвс вкара в 17-а секунда на продължението и донесе успеха на Чикаго. Вратарят на домакините Кори Кроуфорд спаси всички 21 удара към вратата си и записа първи мач без допуснат гол за сезона. Двубоят бе повторение на финалния плейоф за купа "Стенли" от миналия сезон, който Чикаго спечели в шест мача.

Анахайм продължава с посредственото си представяне от началото на сезона, след като загуби от Минесота с 0:3. Мат Думба, Томаш Ванек и Райън Картър вкараха головете за тима на Минесота, който имаше 10 загуби в предишните 11 мача срещу Анахайм.

В първия мач за сезона между съперниците в дивизия Метрополитан Филаделфия победи Ню Йорк Рейнджърс с 3:2 след дузпи. Клод Жиру вкара победния гол при дузпите за отбора на Филаделфия, който печели четвърта победа в последните пет мача.

Нешвил допусна първа загуба у дома за сезона след поражение с 1:2 от Питсбърг. Нешвил стартира сезона с четири поредни победи в своята зала, но тимът надигран от "пингвините" след продължение, в което победния гол за Питсбърг реализира Фил Кесъл.

Микаил Грабовски вкара една минута преди края на продължението за победата на Ню Йорк Айлендърс над Сейнт Луис с 3:2. Победата е първа за Айлендърс в залата на Сейнт Луис от близо 10 години насам. Ню Джърси записа четвърта поредна победа след успех с 4:2 над Бъфало. Адам Енрике се отличи с два гола и асистенция, а крилото Майк Камалери добави гол и две асистенции за успеха на Джърси.

Кълъмбъс извоюва първа победа за сезона след 4:3 срещу Колорадо. Буун Дженър вкара два гола за Кълъмбъс и помогна на тима да спечели първа победа след осем поредни загуби, като по този начин Кълъмбъс избегна възможността да гони антирекорда за най-лош старт в НХЛ от 72 години.