Деян Иванов отново блести в Италия

Българското крило Деян Иванов изигра поредния си силен мач, но доброто му представяне не бе достатъчно за победа на Манитал Торино в четвъртия кръг от италианската Серия А. “Биковете” отстъпиха като гости на Канту с 10 точки разлика - 70:80 и така вече са с баланс от 1 успех и 3 поражения.

Бившият национал на България попадна в стартовата петица на своя тим и игра 34 минути. Варненецът остави срещу името си 18 точки, 5 борби, 5 асистенции и 1 отнета топка. Иванов реализира 7/11 опита за 2 точки, 1/3 за 3 точки и 1/4 от наказателната линия и бе най-полезен за своя тим с коефициент на полезно действие 21.

Ндуди Еби и Дауан Робинсън добавиха по 16 точки за Торино, като Еби овладя и 14 отскочили топки. За победителите от Канту над всички бе Ауду Абас с 26 точки и 9 борби, а Бреди Хейслип реализира 16 точки и направи 4 асистенции.

205-сантиметровият Иванов бързо се превърна в основна фигура за Манитал и от началото на сезона записва средно по 13.3 точки, 6.3 борби и 2.0 асистенции средно на мач.

На 1 ноември баскетболистите на Торино ще приемат у дома Ваноли (Кремона).