Малага избяга от опасната зона

Малага продължава да е отборът с най-слабо напададение в Примера, но днешната победа над Депортиво Ла Коруня с 2:0 позволи на тима на Хави Грасия да се отдалечи от зоната на изпадащите. След нулево първо полувреме домакините се активизираха през втората част и стигнаха до успеха с попадения на Аднан Тигадуни и Хуан Карлос. Гостите от Галисия могат да съжаляват, че не поведоха преди почивката, когато удар на Ориол Риера срещна гредата.

Преди този мач Депортиво се представяше много стабилно и имаше само една загуба. На "Ла Росаледа" обаче отборът на Виктор Санчес игра на ниво само през първото полувреме. След почивката Малага вдигна оборотите и в 66-ата минута Тигадуни изненада стража на гостите Херман Лукс. Точка на спора постави взетият под наем от Брага Хуан Карлос в 85-ата минута. Тогава халфът влезе мощно в наказателното поле и от малък ъгъл прати топката във вратата на Ла Коруня за крайното 2:0.

Около половин час за домакините игра бившият халф на Лудогорец Фабио Ешпиньо, който влезе като резерва на мястото на Дуда.

С втората си победа за сезона Малага събра 9 точки и вече е на 15-о място, а Депортиво заема 7-а позиция с 13 пункта.