“Студентите” продължават без грешка

Шампионът Лукойл Академик продължава без грешка в Националната Баскетболна Лига, след като записа третата си поредна победа от началото на сезона. Този път “студентите” се справиха с Берое като гост в Стара Загора и за трети пореден двубой победи с убедителна разлика - 93:65. Това бе и последна репетиция за играчите на Тони Дечев преди първата им среща в европейските клубни турнири срещу Енисей (Красноярск).

Димитър Димитров направи страхотно включване и за 21 минути игра бе най-резултатен за победителите с 18 точки, 6 асистенции, 5 борби, 1 отнета топка и 1 чадър. Хърватският национал Желко Шакич също се представи добре - 16 точки, 9 борби и 3 асистенции при стрелба от игра 8/8.

Единствено първата част на днешната среща бе равностойна, като в голяма част от нея заралии бяха напред в резултата, но все пак Лукойл поведе с точка след 10 изиграни минути. През втората четвърт гостите вдигнаха оборотите и на полувремето вече водеха с двуцифрен аванс, а през втората половина на двубоя продължиха да трупат още точки към разликата, за да я фиксират на крайните 28 точки - 93:65.

Остън Барнс вкара 13 точки за Берое, докато Еврик Гари и Аштън Муур останаха с по 10 точки всеки.

Лукойл Академик е с 3 победи от 3 мача, докато Берое е с баланс от 1-2.

БЕРОЕ - ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК 65:93 (22:23, 13:22, 18:25, 12:23)

БЕРОЕ: Деян Карамфилов 2, Тихомир Желев 6, Еврик Гри 10, Станислав Ваклинов 9, Александър Тодорович 8 (Остън Барнс 13, Николай Николов 1, Тенчо Тенчев 6, Аштън Муур 10, Велислав Гълъбов, Мартин Раднев)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Асен Великов 9, Филип Виденов 9, Крис Минков 5, Желко Шакич 16, Филип Барович 12 (Александър Илиев 2, Бранислав Ратковица 5, Николай Грозев 6, Тенчо Банев 1, Павлин Иванов 4, Чад Тимбърлейк 6, Димитър Димитров 18)