Рилски спря серията на Спартак и взе първа победа

Рилски спортист (Самоков) спря победната серия на Спартак (Плевен), след като записа успех като гост в зала “Балканстрой” с 84:72. Така самоковци записаха дебютна победа от началото на сезона в НБЛ, след като до момента бяха инкасирали две поражения - от Черно море Порт Варна и Балкан (Ботевград). Загубата пък е първа за плевенчани, които бяха надиграли варненци и Черноморец (Бургас).

Капитанът Йордан Бозов изигра отличен двубой за Рилецо - 19 точки, 4 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки за 30 минути игра. Франк Търнър и Кори Петрос реализираха по 16 точки всеки, а Златин Георгиев също се представи на ниво с 13 точки, 7 асистенции и 4 отнети топки.

Гостите успяха да си изградят добра преднина още през първата четвърт, която завърши със серия от 10-4 за Рилски и съответно 22:14. През вторите 10 минути разликата продължи да расте, за да стигне до 45:29 на почивката.

Авансът на Рилецо надмина 20 точки - 52:31 след минута и половина игра в третата част, но Спартак се събуди и запази надежда, доближавайки се на само седем точки от съперник след 30 минути игра. Резултатът тогава бе 60:53, след като домакините завършиха този период със серия от 22-8.

Играчите на Росен Барчовски отново си върнаха двуцифрената преднина и не позволиха ново завръщане на Спартак в последната четвърт, за да триумфират с крайното 84:72.

Урош Величкович бе най-добър за домакините с 25 точки, 7 асистенции и 6 борби. Самуел Фрнасис добави 15 точки при стрелба 5/16, а Милован Савич остана с 13 точки и 8 борби. Спартак разчиташе на ротация от едва шестима баскетболисти.

СПАРТАК (ПЛЕВЕН) - РИЛСКИ СПОРТИСТ 72:84 (14:22, 15:23, 24:15, 19:24)

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Урош Величкович 25, Самуел Франсис 15, Веселин Георгиев 9, Димитър Маринчешки 10, Милован Савич 13 (Герасим Николов)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Франк Търнър 16, Йордан Бозов 19, Златин Георгиев 19, Веселин Веселинов 6, Кори Петрос 16 (Дарин Иванов, Тристан Кери 5, Александър Милов, Тодор Тодоров 9)