Тевес прати Бока на финал

Аржентинският гранд Бока Хуниорс се класира на финал за Купата на страната, след като победи с 2:0 Ланус в полуфинал от турнира на стадион "Сан Хуан Бичентарио". Суперзвездата Карлос Тевес отново бе в основата на успеха. Бившият играч на Манчестър Юнайтед, Манчестър Сити и Ювентус бе точен в 31-ата минута, а преди това Лудейро бе дал аванс на Бока от дузпа в 14-ата минута. Десет минути преди края на срещата Гомес влезе брутално в краката на Карлитос и бе изгонен с директен червен картон.

Голът е четвърти от четири мача в турнира за Тевес през този сезон, който вече изостава само на един от Луис Лана от Велес Сарсфийлд и във финала срещу Росарио Сентрал може да донесе трети трофей за Купата на Бока и да спечели голмайсторския приз.

В другия полуфинал Росарио надви с 1:0 Расинг Клуб с гол в последната минута на първата част на Рубен. Втора поредна година Росарио ще играе на финал за Купата, след като миналата година отстъпи с дузпи от Уракан. Бока излиза за трофея за първи път от 2012 година, когато спечели с 2:1 над Расинг на същия този стадион - Сан Хуан Бичентарио", където спечели визата за финала. Интересното е, че Бока и Росарио са в спор за титлата в Аржентина. Тевес и компания водят с 61 точки пред своите опоненти, които имат 56 точки след първите 28 кръга в шампионата.

Във финала на Бока ще търси рекорден трети трофей, а Росарио първи.