Ферер прегази Фонини във Виена

Водачът в основната схема Давид Ферер (Испания) се класира за полуфиналите на турнира във Виена (Австрия) с награден фонд 2,32 милиона евро. Ферер победи осмия поставен Фабио Фонини (Италия) с 6:4, 6:2 за 74 минути. Испанецът нямаше никакви проблеми в мача. Той направи четири пробива и допусна един.

В спор за място на финала Ферер ще играе с победителя от мача между Лукаш Росол (Чехия) и Гаел Монфис (Франция). Двама от поставените отпаднаха на четвъртфиналите. Номер 7 Иво Карлович (Хърватия) загуби от Ернестс Гулбис (Латвия) с 6:7(4), 6:7(5) за 1:42 час.

На полуфиналите Гулбис ще играе срещу Стийв Джонсън (САЩ), който надделя над номер 2 Кевин Андерсън (Южна Африка) с 5:7, 7:6(5), 6:4 за 2:38 часа. Джонсън, 47-и в световната ранглиста, направи пробив за 3:2 в решителния трети сет, което му беше достатъчно, за да затвори мача.