Обамеянг изригна с хеттрик, Борусия (Д) бие в Лига Европа (видео)

Тимът на Борусия (Дортмунд) надигра с 3:1 като гост Габала (Азербайджан) в среща от Група  "С" на Лига Европа. Хеттрик за "жълто-черните" от Дортмунд направи Пиер-Емерик Обамеянг (31, 38, 72), а гола на утехата за Габала вкара Додо в добавеното време на срещата. Мачът бе от третия кръг на груповата фаза на турнира.

Тимът на Томас Тухел записа втора победа в групата и е начело в класирането в нея със 7 точки, докато Габала заема последната четвърта позиция с 1 точка.

В първите няколко минути домакините имаха три чудесни възможности за гол, но ги пропуснаха. Първо, в 6-ата минута Сергей Зеньов с глава от много удобна позиция не уцели вратата, пазена от опитния Роман Вайденфелер. В 7-ата минута пък играчите на Габала организираха опасна атака отдясно и последва пас, който изглеждаше голов, но в последния момент бранител на германския отбор изби топката. Не след дълго, в 11-ата минута Додо се озова очи в очи с Вайденфелер и го преодоля, но играч на "жълто-черните" от Дортмунд успя да избие от голлинията влизащата във вратата топка. Постепенно и атаките на дортмундци станаха опасни. В 21-ата минута вратарят на Габала Дмитро Безотосни спаси удар отблизо на Пиер-Емерик Обамеянг, а две минути по-късно отново Обамеянг застраши противниковата врата, но бе блокиран от бранител на Габала.

В 31-ата минута Обамеянг изведе германците напред в резултата. Габонският нападател опъна мрежата зад Безотосни с великолепен шут извън наказателното поле.

В 38-ата минута Обамеянг направи резултата 0:2. След отлично двойно подаване с японския халф Шинджи Кагава, габонецът нахлу в наказателното поле на домакините и с безпощаден изстрел изпрати топката в мрежата.

В последните секунди на първата част домакините имаха много добър шанс да върнат едно попадение чрез Воислав Станкович, но топката отново не попадна във вратата на Вайденфелер.

След почивката мачът по-скоро се доиграваше, но футболистите на Томас Тухел реализираха още едно попадение. То падна в 72-ата минута и бе дело на Обамеянг, който оформи своя хеттрик. Резервата Свен Бендер стреля около границата на наказателното поле, Безотосни първоначално спаси, но топката попадна в Обамеянг и габонецът от голлинията я довкара във вратата. Всъщност резултатът можеше да стане 0:3 минута преди това, когато Йонас Хофман получи прекрасен пас в наказателното поле на Габала, но не успя да преодолее Безотосни.

В третата минута на добавеното време заелият позиция във вратарското поле на Борусия Додо оформи крайния резултат след разбъркване пред вратата на гостите и направи поражението на Габала малко по-почетно.

ГАБАЛА - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 1:3
0:1 Обамеянг (31)
0:2 Обамеянг (38)
0:3 Обамеянг (72)
1:3 Додо (90+3)