Атлетико не прости на резервите на Мъри (видео)

Атлетико Мадрид разгроми водения от Станимир Стоилов Астана с 4:0 в среща от  група "С" в Шампионската лига. Тимът на Диего Симеоне не срещна никакви трудности с гостите от Казахстан и се изравни по точки с лидера в групата Бенфика, който загуби визитата си на Галатасарай.

Резултата откри Саул Нигес в 23-ата минута, а в 29-ата се разписа и Джаксън Мартинес. През второто полувреме Атлетико направи успеха си по-убедителен с красиво попадение на Оливер Торес в 63-ата минута и автогол на Денис Дедечко малко преди края.

Домакините бяха амбицирани за убедителен успех след изненадващата домакинска загуба от Бенфика, а отборът на Станимир Стоилов беше наясно, че няма много шансове на "Висенте Калдерон" и поради тази причина българският наставник реши да даде почивка на повечето от основните си футболисти и ги остави в Казахстан. Мъри заложи на един чист нападател в лицето на Жуниор Кабананга, а Алексей Четкин и звездата Фокси ще действаха по двата фланга.

Предвид предстоящия тежък сблъсък с Валенсия, треньорът на Атлетико Диего Симеоне също реши да запази силите на някои титуляри, като Филипе Луиш, Хосе Хименес, Коке и Оливер Торес. Аката на "дюшекчиите" се водеше от Джаксън Мартинес и Антоан Гризман, в средата на терена се появи Саул, а в защитата шанс получиха Гилерме Сикейра и Стефан Савич.

Срещата започна с поредица от корнери пред вратата на Астана и опасни удари на Гризман и Диего Годин, но нулевото равенство се запази чак до средата на първото полувреме. Преди това стражът на гостите Ненад Ерич направи няколко добри спасявания, но в 23-ата минута нямаше какво да стори след блестящото отиграване на Саул. Халфът на Атлетико засече с пета центриране от десния фланг на Яник Ферейра Караско и изправи на крака феновете на "Висенте Калдерон".

Мадридчани продължиха да търсят попадения и много скоро удвоиха преднината си. Този път атаката се разви отляво и топката стигна до Саул, който не я овладя добре, но кълбото попадна в Джаксън мартинес и колумбиецът с малко късмет успя да преодолее Ерич. Секунди по-рано гол на Джаксън беше отменен, но сега той можеше да се зарадва.

На полувремето в игра за Атлетико влезе Оливер Торес, който смени ветерана Тиаго Мендеш, а след час игра Гризман отстъпи мястото си на Ахел Корея. Домакините определено намалиха оборотите, но въпреки това стигнаха до трети гол. Негов автор стана Оливер след хубава комбинация с капитана Габи Фернандес в 63-ата минута и майторски прехвърлящ удар.

Малко по-късно гостите най-после затрудниха Ян Облак, но словенският страж се справи с изстрела на Фокси. В игра за Атлетико влезе и Фернандо Торес. В 78-ата минута Хлапето можеше да отбележи 100-ия си гол с екипа на "рохибланкос", но пропусна очи в очи с Ерич.

Торес пропиля още едно положенив в следващата атака на Атлетико, а в 89-ата минута центриране към него от страна на Хуанфран беше отклонено от Дедечко във вратата на Астана за крайното 4:0.

АТЛЕТИКО МАДРИД - АСТАНА 4:0 (2:0)