Трявна препъна „студентите“

Първи точки от началото на сезона загуби свищовският Академик. Отне му ги гостуващият Трявна в двубой завършил 2:2 от 11-ия кръг на Северозападната В група. „Студентите“ на два пъти догонваха в резултата, а накрая дори можеха да спечелят.

В 23-ата минута Александър Ангелов даде преднина на Трявна, засичайки с глава центриране. Едва след почивката домакините възстановиха равенството – играещият треньор Борислав Борисов изведе Ивайло Дангуров, който вкара за 1:1. Домакините натиснаха, но така и не успяха да поведат. Вместо това в 67-ата минута Иван Радоев отново изведе гостите напред – 1:2. Малко след това топката като по чудо не влетя отново в мрежата на академиците. В 78-ата минута обаче Стефан Иванов изравни с глава. След това Борисов уцели гредата от фаул.

Равенството остави свищовският тим на върха, но вече само с точка аванс пред Ботев (Враца).