Инсиние и Игуаин отново герои, Наполи удари лидера (видео)

Отборът на Наполи спря Фиорентина пред 50 000 на "Сан Паоло" в Неапол от 8-ия кръг на Серия "А". Това се случи благодарение на поредните голове на тандема - Лоренцо Инсиние и Гонзало Игуаин, а Никола Калинич вкара за "виолетовите". Успехът е трети поред за "небесносините", които преди това надвиха Ювентус (2:1) и Милан на "Сан Сиро" (4:0) и вече имат 15 точки, като изостават само на три от първото място на Фиорентина. Тимът на Пауло Соуза спря положителната си серия от пет поредни победи и записа второ поражение този сезон в калчото.

Всичко в срещата се случи през второто полувреме, когато паднаха попаденията. Оше в първата минута след почивката Марек Хамшик изведе майсторски Инсиние, който с прецизен удар прати топката в далечния ъгъл със своя шести гол в тази кампания, като подобри собственото си най-добро постижение, което бе от пет попадения - сезон 2012/2013 година.

В 73-ата минута Никола Калинич изравни също с красив удар с десния крак, след като преди това Пепе Рейна бе спасил няколко пъти в срещата. Радостта на гостите бе обаче прекалено кратка, тъй като звездата на Наполи Игуаин взриви трибуните в 75-ата минута. Аржентинският таран отне топката от Иличич, след което направи двойно подаване с Мертенс и прати топката в мрежата с левия крак. Бившият играч на Реал Мадрид също има шест попадения в калчото през тази кампания. Така заедно със своя съотборник Инсиние и Едер от Сампдория са лидери при стрелците в Серия "А".