Шалке пребори Херта в последната секунда (видео)

Отборът на Шалке 04 стигна до победата над Херта в мач от деветия кръг на Бундеслигата в последната секунда на двубоя. Тогава Макс Майер успя да донесе успеха на тима си с 2:1. Гостите от Берлин играха повече от 70 минути с човек по-малко, но бяха близо до отмъкване на точка от "Фелтинс Арена".

След равностойно начало гостите от столицата останаха с човек по-малко в 18-ата минута, когато Ведат Ибишевич влезе грубо в краката на Майер и реферът Марко Фритц му показа директен червен картон. Десетина минути по-късно домакините откриха резултата. При едно изпълнение на корнер на Йоханес Гайс, топката стигна до Бенедикт Хьоведес, който с глава я прати в мрежата.

Шалке бе е по-активният тим на терена и през втората част, но Херта издебна своя момент в 73-ата минута, когато Мичел Вайзер намери Саломон Калу и нападателят с плонж с глава изравни. Гостите успяха да запазят точката до самия край на мача, но в 93-ата минута Лирой Сане се оказа изпуснат от отбраната на чиста позиция и стреля. Вратарят Руне Йорщайн изби, но топката стигна до Майер, който от близко разстояние нямаше как да сбърка и донесе успеха на тима си.

С късната си победа днес Шалке запазва третата си позиция в класирането с актив от 19 точки. Херта пък има пет по-малко и за момента е на пета позиция.