Сан Хосе оглави класирането в Западната конференция

Сан Хосе се наложи над домакина Ню Джърси с 2:1 като гост след дузпи и продължи перфектния си старт на сезона в Националната хокейна лига, записвайки четвърта поредна победа. Джо Павелски и Брент Бърнс вкараха при наказателните удари, а с актив от 8 точки, а възпитаниците на Питър ДеБур оглавиха класирането в Западната конференция с 8 точки. Патрик Марло вкара за успеха в редовното време, а вратарят Мартин Джоунс отрази 31 удара. Адам Енрике се разписа за домакините 3:38 минути преди края за 1:1, а след това реализира и при дузпите, но това не беше достатъчно.

Ню Джърси все пак взе първа точка през сезона, след като загуби първите си три срещи. Лео Комаров се отличи с две попадения, а Джофри Люпюл добави гол и асистенция при успеха на Торонто с 6:3 над домакина Уинипег. Даниел Уиник допринесе с три асистенции, а канадците записаха първи успех в кампанията. Кълъмбъс допусна пета поредна загуба и без актив е последен в лигата. Каролина прекъсна перфектната серия на Детройт след успех с 5:3 в "Джо Луис Арена". Крис Ферстеег и Ерик Стаал записаха по гол и по две асистенции, а гостите постигнаха първа победа през сезона. Детройт, който беше спечелил първите си три срещи, така и не успя да намери играта си.

Вратарят Джими Хауърд спаси 31 шайби, а нападателите на домакините отправиха само 20 удара към стража на съперника Кам Уорд. Уинипег продължи силното начало на кампанията с четвъртата си победа в пет мача след 3:1 над гостуващия Калгари. Блейк Уийлър се отличи с попадение и асестенция. Сейнт Луис също записа четвърти успех в пет срещи след 4:3 в залата на Ванкувър. Александър Стеен завърши с гол и асистенция, Владимир Тарасенко добави две асистенции, а вратарят Джейк Алън спаси 31 удара при успеха. Брендън Сатър беше лидер за канадците с гол и две асистенции, но домакините така и не успяха да заличат пасива от 0:3, който допуснаха до средата на мача.

Швейцарският страж Рето Бера спаси всичките 35 изстрела и помогна на Колорадо да надделее над домакина Анахайм с 3:0. Това беше първи "шътаут" за Бера през сезона и едва втори в кариерата му в НХЛ. Ник Холдън се отличи с две асистенции, а Нейтън МакКинън, Джак Скили и Джон Мичъл се разписаха. Анахайм остана без успех в четири мача през сезона досега. Анже Копитар вкара в 2:19 на продължението, а Лос Анджелис се наложи над гостуващия Минесота с 2:1 и записа първа победа в кампанията след серия от три поредни загуби.