Новак Джокович мачка в Шанхай, трудна победа за Мъри

Двукратният шампион Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд седем милиона щатски долара. Събринът, номер 1 в основната схема, надигра с 6:2, 6:3 поставения под номер 15 Фелисиано Лопес.

Лидерът в световната ранглиста Джокович нямаше никакви проблеми срещу испанския тенисист и спечели за само 74 минути игра. Сърбинът, шампион от 2012 и 2013 година, постигна решителен пробив в шестия гейм на първия сет. Във втората част Джокович спечели един път подаването на своя противник, което му гарантира безпроблемното спечелване на срещата от третия мачбол.

В следващия кръг Новак Джокович ще играе срещу победителя от двубоя между Ришар Гаске (Франция) и Бърнърд Томич (Австралия).

Поставеният под номер 3 и също двукратен шампион Анди Мъри победи трудно с 6:7 (4), 6:4, 6:4 срещу Джон Иснър след повече от два часа и половина на корта. Представителят на САЩ, номер 13 в схемата, изпусна няколко точки за пробив в ключови моменти, включително при сервис на Мъри в края на втория сет, спечелен от шотландеца. Иснър записа деветата си поредна загуба в двубой срещу тенисист от топ 10 на световната ранглиста.

В следващия кръг 28-годишният Мъри ще се изправи срещу победителя от двубоя между Томаш Бердих (Чехия) и Жил Симон (Франция), който игра на финал в турнира през миналия сезон.

До момента Анди Мъри има пет победи в петте си срещи с Джон Иснър. Британецът триумфира с титлата в Шанхай през 2010 и 2011 година.

Французинът Жо-Вилфрид Цонга, номер 16 в схемата, също продължава на четвъртфиналите в турнира от сериите "Мастърс", след като победи испанеца Алберт Рамос с обрат - 6:7 (5), 7:5, 6:4.