Филаделфия записа класическа победа над шампиона Чикаго

Отборът на Филаделфия записа втора поредна победа в Националната хокейна лига, след като се наложи с 3:0 у дома над шампиона Чикаго. Това бе втора поредна суха мрежа за вратаря на Флайърс Михал Нойвирт. 27-годишният чех направи 30 спасявания срещу Чикаго - едно по-малко от това, което постигна в предишната среща с Флорида. По този начин Нойвирт удължи серията си без допуснат гол на 132 минути и 5 секунди. Попаденията за домакините вкараха Сам Ганье и Клод Жиру през втората част, както и Мат Рийд в заключителните минути на срещата. С успеха Филаделфия се изкачи на второто място в дивизия Метрополитън с 5 точки, докато Чикаго е на незавидното шесто място в Централната дивизия с 4 точки.

В друг мач от снощи Бостън прекъсна серията си от 3 поредни поражения и спечели с 6:2 при визитата си на Колорадо. Гостите решиха всичко още в първите 35 минути на срещата, когато успяха да реализират пет безответни попадения чрез Кеван Милър, Джими Хейс, Тайлър Рендъл, Крис Кели и Райън Спуунър. Габриел Ландеског и Джон Мичъл върнаха два гола за домакините от Колорадо до средата на последната третина, но гол на Дейвид Крейчи на празна врата 89 секунди преди последната сирена оформи крайното 6:2 в полза на Бостън.

В най-резултатния мач от тази нощ Отава се наложи като гост над Кълъмбъс със 7:3 за третата си победа от началото на сезона. Брендън Саад даде аванс на Кълъмбъс в 13-ата минута, но малко по-късно Марк Мето изравни. Буун Дженър върна аванса на Кълъмбъс минута преди края на първата част, но Милан Михалех вкара за 2:2 началото на втората. Домакините поведоха за трети и последен път в резултата малко след това, когато Брендън Дубински бе точен, но Кайл Турис и Мика Зебанеджад изведоха Отава напред в резултата. В последната третина на леда имаше само един отбор и Отава логично стигна до нови три попадения, чиито автори станаха Жан-Габриел Паго, Майк Хофман и Боби Райън, реализирал на празна врата.

В последната срещата за вечерта новобранецът Антъни Дюкле реализира хеттрик, а Аризона разгроми като гост Анахайм с 4:0. Макс Доми - друг новобранец в тима на "койотите", стана автор на другия гол в тяхна полза.

Срещи от редовния сезон в първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада:
Кълъмбъс - Отава 3:7
Филаделфия - Чикаго 3:0
Колорадо - Бостън 2:6
Анахайм - Аризона 0:4.