Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Турция е директно на еврофиналите след драматичен успех с 10 човека (видео)

Турция постигна страхотен успех с 1:0 над Исландия, който се оказа със златна стойност за южните ни съседи. Домакините в Коня ликуваха след края на мача, защото завършиха на 3-ото място в своята група "А" и станаха най-добрият трети отбор, който си гарантира директно участие на финалите във Франция. Селчук Инан донесе толкова важната победа с попадение в 89-ата минута. Турците стигнаха до трите точки, макар да бяха останали с 10 човека на терена след червен картон на Гьокхан Торье.

И двата тима действаха сравнително предпазливо и положенията пред двете врати не бяха много. Домакините все пак имаха по-добрите шансове в мача и опасни удари отправиха Арда Туран, Волкан Шен и Селчук Инан.

В 78-ата минута Турция остана с човек по-малко на терена, след като Гьокхан Торье извърши груб фаул в средата на терена и получи червен картон.

Въпреки това в 89-ата минута домакините успяха да стигнат до гол. Попадението отбеляза Селчук Инан с прекрасно изпълнение от фаул.

Така Турция събра актив от 18 точки и завърши на 3-ото място в групата, но е с най-добър актив от сблъсъците с първите 5 тима в крайното класиране в своята група в сравнение с останалите трети отбори и така си осигури директно класиране на Евро 2016 и ще играе на финалите във Франция. Исландия също ще бъде там като втори отбор в групата с актив от 20 точки.

Турция - Исландия 1:0
1:0 Инан (89)

МИНУТА ПО МИНУТА!

"Включи се в състезанието за 1000 лева на Bettingarmada.com и дай безплатно своите прогнози за квалификациите за Евро 2016.