Днес става ясно дали Теди Салпаров ще може да играе на 1/4-финала

Волейболният национал Теодор Салпаров ще мине днес ядрено-магнтен резонанс. Очаква се това да се случи в 13,00 часа, а след изследването ще бъде уточнено колко сериозна е травмата на либерото и дали ще бъде на разположение на Пламен Константинов за 1/4-финалите на Евроволе 2015.

Нерви, контузии и все пак ценно 3:2 срещу Холандия

Салпаров се контузи по време на втория гейм на мача с Холандия, а травмата му предизвика известна смут на терена. Като резерва на Салпаров бе записан Андрей Жеков, имаше претенции от страна на щаба на „лалетата“, а в крайна сметка на поста либеро игра Владислав Иванов.

След всички тези събития България успя да победи коравия си съперник с 3:2 гейма и по този начин финишира на първото място в Група А.

Така момчетата на Пламен Константинов отиват директно на четвъртфиналите, където се очаква да срещнат Германия или Белгия.