Германка триумфира на турнира в Созопол

Германката Вивиан Хайзен спечели титлата на международния турнир по тенис за жени "Santa Marina Open" с награден фонд 10 000 долара, който се проведе във ваканционно селище "Санта Марина" в Созопол. Във финалната среща Хайзен победи поставената под номер 1 в основната схема Джулия Терзийска с 6:2 7:6(1). След като дъжд отложи началото на мача с няколко часа, двете тенисистки започнаха равностойно до 3:2 за германката. След това тя взе три поредни гейма, с което и първия сет. Втората част бе много оспорвана и вървеше гейм за гейм, като при 4:5 Терзийска спаси мачбол. Стигна се до тайбрек, в който Хайзен се наложи със 7:1 точки.

За 21-годишната германска състезателка това е първа титла от турнир от календара на международната федерация по тенис ITF след три неуспешни финала. Хайзен се представи отлично в Созопол и загуби само 14 гейма в петте си мача по пътя към титлата, от които 6 във финала. Тя взима 1568 долара от наградния фонд и 12 точки за световната ранглиста. "Много съм щастлива, че спечелих тук както днес, така и вчера на двойки. Това бе един отличен турнир с прекрасни условия и много добра организация", каза германката след церемонията по награждаването. Вчера Вивиан Хайзен и Джулия Терзийска завоюваха титлата на двойки с убедителна победа във финала над чехкините Ленка Кунчикова и Каролина Стухла с 6:3 6:1. Двубоят продължи само 46 минути, като победителките не загубиха нито един гейм при свой сервис, а от своя страна реализираха всичките си четири възможности за пробив.