Марица с бронз от силен турнир в Гърция

Женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) завърши на трето място в силния мемориален турнир "Мария Бебецу–Цанини" в Наксос (Гърция). Шампионките на България записаха две загуби и една победа срещу елитни състави от Южната ни съседка.

В първия си мач "жълтите" отстъпиха на Олимпиакос (Пирея) с 1:3 (17:25, 17:25, 25:20, 9:25)* след 91 минути игра.  Най-резултатна в срещата стана Таня Събкова с 19 точки, а най-полезна за гръцкия гранд бе нашата волейболистка Габриела Цветанова с 15 точки. Своя дебют за Марица направи бившата украинска националка Юлия Богмацер, която е на проби в клуба за поста разпределител.

Последва мач с домакините на турнира от Паннаксиакос (Наксос).  Гръцкият тим също успя да се наложи над Марица след четири гейма.  Първите три гейма бяха доста оспорвани и крайното 3:1 (25:21, 26:28, 25:20, 25:15)* бе оформено след близо два часа игра.  Най-резултатна за пловдивчанки отново бе Таня Събкова, която наниза 22 точки. Богмацер се изяви с 4 аса.

След първите два състезателни дни в Наксос, момичетата на Иван Петков и отборът на Арис (Солун) бяха без победа и срещата между тях бе директен сблъсък за третото място.  Българският първенец спечели днешната среща с 3:1 (25:23, 25:13, 19:25, 25:19)* и записа първата си победа в предсезонните си мачове досега. Събкова не взе участие в мача, а най-полезна в срещата стана капитанката Ана Радичева, която блесна с 25 точки, като 5 от тях дойдоха от блокада. Толкова на този елемент добави и Радосвета Тенева за общо цели 20 на отбора в мача.

В момента се играе и последният двубой от турнира, между Паннаксиакос и Олимпиакос, който ще определи и носителя на трофея.

*Статистика: Владимир Каракашков, volleyballbg.com