Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Овечкин донесе победа на Вашингтон срещу Ню Джърси

Александър Овечкин заби победната шайба след страхотен индивидуален пробив при успеха на Вашингтон с 5:3 над Ню Джърси в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Това беше и първият успех за Столичаните през новия сезон, докато Дяволите допуснаха второ поредно поражение. Овечкин овладя шайбата дълбоко в собствената зона, премина със скорост през неутралната и се впусна към вратата на Ню Джърси, където преодоля с много технично движение Джон Муур и вкара за 3:2 в полза на Вашингтон. В признак на отчаяние, Муур счупи стика си в огражденията, а кадрите с прекрасната атака на руснака обиколиха новинарските емисии в Съединените щати. Журналистите обаче напомниха на защитника на Ню Джърси, че не е първият или последният, който Овечкин прави за смях.

Джейсън Чимера и Бруук Орпик дадоха аванс на Вашингтон рано в мача, но Адам Енрике и Ерик Желинас изравниха за Ню Джърси до края на първата третина. Алекс Овечкин вкара победния гол след 6:33 минути игра през третата част, а Маркус Йохансон и Мат Нисканен решиха двубоя в полза на Столичаните. Почетно попадение наниза Майк Камалери.

Патрик Кейн и новакът Артьомий Панарин записаха по гол и две асистенции, а защитникът Тревър ван Римсдик вкара първата си шайба в НХЛ при победата на Чикаго с 4:1 над Ню Йорк Айлъндърс в друг мач от вечерта. Същото направи и Джордан Мартинуук, който се разписа за успеха на Аризона с 2:1 над Питсбърг.

Снимка: Getty Images/Guliver