Берое мачка със 7:1

Берое разгроми Локомотив (Горна Оряховица) със 7:1 в контролна среща, играна на Спортна база Берое. Двубоят бе под непрестанен дъжд, а момчетата на Петър Хубчев бяха значително по-класния отбор и победиха заслужено.

Първото положение в мача дойде в 4-та минута, когато Кънев от гостите имаше възможност да стреля от дъгата на наказателното поле, но ударът му мина покрай гредата.
Три минути по-късно Атанас Апостолов стреля от дистанция в горния десен ъгъл, но Пиргов се намеси и улови.

„Беройци“ организираха добра атака в 19-та минута, при която Личев изведе Ахмед по десния фланг. Той центрира в наказателното поле, където Костов свали за Коконов, който стреля от дъгата на наказателното поле, но защитник успя да парира силния удар.

В 23-та минута Иво Харизанов получи топката в дясно и стреля опасно, но ударът му премина на сантиметри покрай гредата.

Две минути след това Коконов центрира опасно в наказателното поле на „Локомотив“, където Зафиров засече с глава, но не намери вратата.

В 25-та минута „Берое“ поведе в резултата след бърза атака. Костов намери Петков в наказателното поле, а той с едно докосване предостави на Коконов, който се разписа с хубав удар в долния десен ъгъл – 1:0

В 31-та минута Балъков получи топката в наказателното поле и се опита да преодолее елегантно Пиргов, но стражът се намеси и изби в ъглов удар.

Минута след това Петков се освободи от защитник, напредна и стреля от границата на пеналта, но не намери вратата. Веднага след това Костов стреля от далечна дистанция, но и той бе неточен.

В 34-та минута резултатът бе удвоен, след като домакините откраднаха една топка в полето на „Локомотив“. Том напредна и намери връхлитащия от дясно Петков, който се разписа с плътен удар по диагонала – 2:0

Две минути след това Личев пробва да изненада Колев с техничен удар по диагонала от ъгъла на наказателното поле, но топката премина на метър от гредата в аут.

В 38-та минута след бърза атака Петков изведе Костов на стрелкова позиция. Нападателят стреля елегантно, но Колев се намеси в последния момент и изби в корнер. След неговото изпълнение Петков намери центрираната топка с глава, но отново стражът на гостите улови.

Три минути след това Зафиров засече с глава, отново след корнер, но защитник изби. Последваха нови две центрирания и в крайна сметка Колев успя да улови.

В следващата атака Кънев напредна и навлезе в пеналта на „Берое“, финтира Ахмед и стреля от малък ъгъл, но Пиргов се намеси и изби.

В 44-та минута Георги Динков засече с глава центрирана от корнер топка, която намери мрежата на съперника за трети път в двубоя – 3:0

Второто полувреме започна с попадение още след 3 минути игра, когато Костов намери Коконов на стрелкова позиция и той отбеляза втория си гол в мача със силен удар – 4:0

Само две минути след това Огнянов проби по левия фланг и предостави на Андонов, който бе пласиран в наказателното поле и нападателя реализира с плътен шут в долния ъгъл на Колев.

В 49-та минута Райнов стреля от въздуха, но топката не намери целта.

В 54-та минута Джоман получи топката след атака от ляво и стреля опасно, но Колев се намеси.

Минута по-късно Андонов изведе Личев в наказателното поле, но Фиданин успя да блокира удара му.

В 58-та минута Балъков засече топката с глава след центриране от корнер, но тя срещна горната греда на Пиргов.

В ответната атака Косто намери Коконов по левия фланг, той премина през защитник и пусна елегантно към Ахмед, който не сгреши на опразнената врата – 6:0

В 62-та минута Божилов стреля по земя от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Иван Христов.

Три минути след това двойно подаване между Неманя и Филипов по десния фланг, след което бе намерен Спас Делев. Той стреля силно от границата на пеналта, но Христов успя да улови, въпреки, че изпусна топката в първия момент.

В 67-та минута Джоман намери с дълъг прехвърлящ пас Делев, който изпревари стража на гостите и игра с глава, но топката премина на сантиметри от гредата.

Гостите намалиха в 69-та минута, когато Милен Желев проби през защитата и се озова сам срещу Пиргов, като не сгреши и прати топката в мрежата за 6:1.

В 75-та минута Милисавлевич стреля след самостоятелен пробив, но бе неточен.

В 82-та минута отново Милисавлевич стреля от дистанция, но прави в ръцете на Христов.

Три минути по-късно Божилов се пробва с далечен удар, но отново Христов се намеси и изби с върха на пръстите си насочения в долния му ляв ъгъл удар.

Резултатът бе оформен от Исамил Иса в последната минута на мача. Нападателят се разписа след самостоятелен пробив и диагонален удар – 7:1

Това бе всичко най-интересно. „Берое“ победи със 7:1. Следващия официален двубой на „зелено-белите“ е гостуване на „Пирин“ в Благоевград. Двубоят е насрочен за 19 октомври от 20 ч.
„Берое“ (Стара Загора) – „Локомотив“ (Горна Оряховица) 7:1
1:0 Иван Коконов 25
2:0 Стивън Петков 34
3:0 Георги Динков 44
4:0 Иван Коконов 47
5:0 Георги Андонов 48
6:0 Емин Ахмед 58
6:1 Милен Желев 69
7:1 Исмаил Иса 90

Берое : 23. Илко Пиргов (69′ – 33. Богомил Цинцарски)- 13. Емин Ахмед (61′ – 4. Венелин Филипов), 14. Георги Динков (69′ – 5. Ивайло Ангелов), 3. Владимир Зафиров (46′ – 24. Венцислав Василев), 11. Антон Огнянов (61′ – 28. Веселин Пенев) –  16. Кирил Личев (61′ – 19. Ивелин Илиев), 70. Том (46′ – 27. Игор Джоман),  73. Стивън Петков (61′ – Неманя Милисвлевич) – 9. Станислав Костов (61′ – 10. Исмаил Иса), 7. Георги Андонов (61′  – 14. Георги Божилов), 17. Иван Коконов (61′ – 77. Спас Делев); старши треньор: Петър Хубчев

Локомотив (ГО): 1. Пламен Колев (61′ – 33. Иван Христов), 83. Иван Пенев, 26. Мариян Иванов, 6. Атанас Фиданин, 7. Мартин Райнов, 8. Милен Желев, 66. Антоний Балъков (72′ – 80. Сава Савов), 94. Йордан Апостолов (56′ – 77. Мартин Сандов), 71. Иво Харизанов (26′ – 23. Денислав Мицаков), 10. Тихомир Кънев, 11. Красен Трифонов (86′ – 9. Николай Иванов); старши треньор: Сашо Ангелов