Швейцария е на еврофиналите след наказателна акция над Сан Марино (видео)

Националният отбор на Швейцария вече е сигурен участник на Евро 2016 във Франция догодина. "Кръстоносците" си гарантираха, че ще завършат на второто място в своята група "Е", след като тази вечер записаха разгромна победа със 7:0 над слабака Сан Марино.

Головата фиеста стартира още от 17-ата минута, когато след центриране от корнер Емболо свали с глава, а Ланг отблизо засече топката във вратата за 1:0. След това в 55-ата минута Чезарини игра с ръка в наказателното поле и Швейцария получи дузпа в своя полза, а Гьокхан Инлер бе точен от бялата точка. Десет минути по-късно резултатът стана класически, след като Шер отправи далечен изстрел, вратарят спаси, но при добавката Мехмеди облизо довкара за 3:0.

В 72-ата минута Швейцария получи втора дузпа за нарушение на Дела Вале срещу Шер, а този път Йоан Джуру изпълни наказателния удар и направи резултата 4:0. Само три минути по-късно Пайтим Касами със страхотен изстрел от границата на наказателното поле докара нещата до 5:0.

Шестият гол в мача бе дело на Емболо в 80-ата минута след трета дузпа в полза на домакините, а в 89-ата минута и Ерен Дерийок се записа сред голмайсторите за крайното 7:0, след като изскочи зад защитата и хладнокръвно реализира.

Така отборът на Швейцария събра актив от 18 точки и вече няма никакъв шанс да бъде изместен от второто място в групата, което означава, че отива на еврофиналите. Сан Марино пък остава на дъното с едва 1 спечелена точка.

ШВЕЙЦАРИЯ - САН МАРИНО 7:0