Леверкузен мина мощно през Бремен (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен) победи с 3:0 като гост Вердер (Бремен) в мач от седмия кръг на Бундеслигата. Тимът от Западна Германия не остави и за момент съмнение, че превъзхожда съперника си и заслужено стигна до убедителна победа. Автори на попаденията станаха Адмир Мехмеди, Юлиан Брант и Кевин Кампъл.

Резултатът бе открит в 31-ата минута, след като пробив на Адмир Мехмеди и последвал негов удар се отклони в Асани Лукимиа-Мулонготи, за да заблуди вратаря Феликс Вийдвалд. В 58-ата минута Брант удвои преднината на гостите, след като изпълни отлично пряк-свободен удар. В 66-ата минута Кевин Кампъл подпечата победата с трети гол с хубав техничен далечен удар. Успехът можеше да е и още по-изразителен в полза на Байер, но вратарят на домакините на няколко пъти спаси опасни удари.

По този начин Байер записа четвърта победа в шампионата и заема пето място в класирането с актив от 12 точки - на девет от лидера Байерн (Мюнхен). Вердер пък остава със седем на 13-а позиция.